İmplant yaptırmanın faydaları ve nedenleri nelerdir ?

İmplant günümüzde oldukça tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir. İmplant yaptıran kişiler için oldukça avantajlıdır. Çünkü implant diğer yöntemlere göre çok daha güvenilir , oldukça sağlam , kolaylıkla yapılan bir yapıdır. İmplant etrafındaki dişlere zarar vermez ve onlardan herhangi bir destek almaz bu yüzden de başarılı ve tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Diğer birçok tedavi yönteminde yani implant dışında tercih edilen köprü ve kuron tedavilerinde yapılan diş etrafındaki dişlere de zamanla zarar vermektedir.Etrafından destek aldığı için yakınındaki dişlere oldukça zarar vermektedir.

Buna dayanarak da implant yaptırmak oldukça faydali bir hal almıştır.

İmplant gerek rahatlığı, gerek güvenilirliği gerekse etrafına zarar vermemesiyle en çok tercih edilen bir tedavi yöntemidir. İmplantlar damak olarak bilinen tamamen dişlerini kaybetmiş ya da kurtarılamayacak dişlere sahip yaşlı bireylerin kullandığı damaklara yani protezlere büyük ölçüde çözüm olmuştur. Günlük hayatta bu protezler hastaları oldukça zorlamaktadır. Örneğin ; çiğnemede yetersizlik oluşturmaktadır, çünkü ağıza yapışan yapılar değillerdir. Hareket ettikleri için çiğnerken zorluk çıkararak yine bu hareketten kaynaklanan bir diğer sorun da protezlerin altına yiyecek sıkışmasıdır. Bu yüzden bu damakların yaniprotezlerin temiz ve hijyenik tutulması gerekmektedİr. Bu durum da protez kullanan bireyi oldukça zorlamaktadır. Kullanımı bu derece meşakatli olan protezler implantlar sayesinde yerlerini kolay, konforlu ve sağlam implant dişlere bırakmıştır. İmplantlar tüm dişlerini kaybetmiş hastalara bile artık uygun çene kemiği olması şartıyla kolaylıkla yapılmaktadır.

İmplantlar sayesinde artık bu tür sorunlar tamamen ortadan kalmış bulunmaktadır.

Hem doğal diş görünümünde ve neredeyse aynı sağlamlıkta protezler olan implantlar bireyler tarafından çok rahat ve güvenle kullanılabilmektedir. İmplanltlar ile birlikte kişi çiğneme işlevini kolayca yerine getirebilecek hale gelmektedir. Yemek yemek işkenceyken implantlar sayesinde bu sorun da ortadan kalkarak kişi istediği şeyi gönül rahatlığıyla “acaba yerinden oynar mı” diye düşünmeden kendi doğal dişiymiş gibi yiyebilecektir. İmplant dişler işlevin yanı sıra görüntü olarak da oldukça estetik ve istenilen bir görüntüdür. İmplant yaptıran kişi artık rahatlıkla gülümseyebilecek ve sağlıklı dişlere sahip olmuş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsAppİnstagramFacebookTwitterYouTube