İmplant Fiyatları ve Özellikleri Nelerdir?

İmplant tedavileri günmüzde giderek artmakta olan bir tedavi tercihi haline gelmiştir. İmplant dediğimiz işlem prostetik diş cerrahi bölümüne, alanına girmektedir ve her gün daha çok başarılı sonuçlar doğurmaktadır bu yüzden de oldukça tercih edilmektedir. Fakat bu işlemin başarısı için biraz zahmetli ve aynı zamanda da maliyetli bir süreci takip etmektedir. İmplantın maaliyetli olmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Öncelikle yapıldığı madde başta olmak üzere maliyetini artıran en büyük etkenlerden biridir. İmplant titanyum metalinden oluşmaktadır.

Titanyum özellikle insanın ağız ve çene kemiği yapısına en çok uyum sağlayan bir metaldir.

Ve bu metal de oldukça pahalı bir metaldir. Titanyum metali çene ve ağız yapısına oldukça uyum sağladığı için de implantta kullanılması en uygun maddedir. Titanyum insan vücudunda herhangi bir yan etkiye, alerjiye neden olmamaktadır. Yapısal olarak paslanma gibi bir problem asla oluşturmamaktadır. Örnek verecek olursak çelik metali kadar sağlam,dayanıklı bir yapısı vardır ve ağırlık olarak asla çelik kadar ağır değildir, aksine titanyumun özgül ağırlığı çeliğin özgül ağırlığının 4te biri kadardır. Titanyum ısıya da oldkça dayanıklı bir maddedir. Ve kimyasal maddelerden kolay kolay etkilenmemektedir. Bu gibi özelliklere sahip olan titanyum implant için en uygun maddedir ve maliyetli olsa da oldukça sağlam, kullanışlı ve sağlıklıdır. Son zamanlarda implantlardaki başarı %95 in üstüne çıkmış durumdadır. İmplantalar kişi yaşlansa da ömür boyu yerinde kalma gibi özelliğe de sahiptir. İmplant dediğimiz işlem kişinin kendi dişi gibi görev yapan çene kemiğinin içerisine cerrahi müdahele ile yerleştirilmiş olan kök şeklindeki titanyum ana maddeli bir yapıdır. İçerdiği maddeler ve uygulanma şekli gereğince de hastaların güvenle kullanabileceği, konforlu bir hayat kalitesi oluşturan sağlıklı ve dayanıklı bir tedavidir.

Çene kemiğinde herhangi bir problem olmayan her birey için implant uygun bir işlemdir.

İmplantın ana maddesi olan titanyum neredeyse %100 saflıkla elde edilerek implantta kullanıldığı için implant maliyetli bir işlemdir. Fakat bu durumu her açıdan avantaja dönüştüren, yaptıran kişileri tatmin eden, sonucunda olumsuzluk riskinin minimal düzeyde olduğu kısacası yapılan masrafa değecek en rahat, en sağlıklı, en dayanıklı ve doğal dişe en yakın olan dişler elde edilen bir tedavi yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsAppİnstagramFacebookTwitterYouTube